Výhra s USK!

V prvním domácím utkání nadstavbové části hostila SLUNETA Sovy z USK. Po Kolínu je to druhý tým, který nám v tabulce šlape na paty, a tudíž byla potřeba odrazit útok a potvrdit první místo tabulky skupiny A2.

Příznivci obran si v prvním poločase nepřišli na své, jelikož po našem dobrém vstupu do zápasu a rychlém vedení 12:4, přišla smršť hostů, několik trojek a najednou z toho bylo vyrovnané utkání 14:15. Od té doby se hrála vyrovnaná partie. První čtvrtinu jsme vyhráli o pouhý bod 23:22.

Ve druhém dějství se SLUNETA pokusila o několik bodových úniků, na které však soupeř vždy našel odpověď, a tak se do šaten šlo za vyrovnaného stavu 48:48. Ve třetí desetiminutovce se nám konečně podařilo odskočit na dvouciferný rozdíl (73:61).

Na náš náskok soupeř reagoval změnou obrany na zónovou hned v úvodu poslední čtvrtiny a v tu chvíli začalo naše útočné trápení. I přes dobře vypracované střelecké pozice jsme nebyli schopni dopravit míč do koše, ale snaha se našim hráčům nedá upřít, protože jsme zaznamenali úsek několik útočných doskoků v řadě. Ale stále tomu chyběla ta třešinka v podobě proměněné střely. Soupeř naopak trpělivě mazal bodíky z našeho náskoku a necelých 6 minut před koncem základní hrací doby byl rozdíl pouze dva body (75:73). Kdo sleduje naše výkony pravidelně ví, že pro tyto okamžiky máme Donalda Robinsona, který vzal osud zápasu na svá bedra a notně mu při tom asistoval David Šteffel. Toto duo se postaralo o poslední body SLUNETY v tomto zápase, a nevynucené chyby hostů zakončily dnešní zápas na výsledku 83:75.

SLUNETA si tak připisuje třináctou výhru v této sezóně a potvrzuje vedoucí pozici tabulky skupiny A2 před dalším venkovním zápasem, ke kterému bude cestovat příští víkend do Ostravy.

SLUNETA Ústí nad Labem - USK Praha 83:75 (23:22 48:48 73:61)

Body domácí: Robinson 19, Šteffel a Šotnar po 14, Pecka 12, Singletary 11, Šmíd 6, Treadwell 4, Votroubek 3
Body hosté: Madsen 15, Sehnal 13, Raines 12, Bookert 11, Tůma, Mareš a Křivánek všichni po 7, Štěrba 3
Trojky: 24/9 – 23/9
Trestné hody: 12/10 – 15/12
Doskoky: 32 - 34
Osobní chyby: 15 - 16